Wisła Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu

Wisła Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu

NEWS: W środę 26 kwietnia 2017 roku zainaugurowała działalność „Ochorowiczówka” – Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle projektowanego przez naszą pracownię. Na kilkuset metrach powierzchni wystawienniczej prezentowanych jest ponad 300 surrealistycznych obrazów i rzeźb polskich twórców z pogranicza snu i fantazji. Tym samym jest to jedyna w Polsce i największa w Europie stała wystawa dzieł tego nurtu w sztuce.

Blisko 300 obrazów, rzeźb i grafik czołowych, polskich twórców surrealizmu. Muzeum Magicznego Realizmu „Ochorowiczówka” to jedna z największych tego typu instytucji w Europie, która dodatkowo czyni Wisłę istotnym miejscem na kulturalnej mapie kontynentu. Samo miejsce, w którym realizowana jest inwestycja, idealnie pasuje do idei promowania magicznego realizmu. To „Ochorowiczówka” – willa zbudowana przez ojca polskiej psychologii, pioniera hipnologii, prekursora radia i telewizji – Juliana Ochorowicza.

W muzeum goście mogą zobaczyć jedne z najważniejszych polskich obrazów, rzeźb czy grafik. Wśród nich znajdują się prace między innymi: Zdzisława Beksińskiego, Marcina Kołpanowicza, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Jarosława Jaśnikowskiego, Artura Kolby, Jacka Yerki, Wojciecha Siudmaka i wielu innych artystów tego nurtu.

więcej informacji :
http://ochorowiczowka.pl

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *