Osiedle ,,Rycerskie,, w Będzinie

Osiedle ,,Rycerskie,, w Będzinie

NEWS: Rozpoczęto prace budowlane osiedla budynków wielorodzinnych w Będzinie.Inwestycja zostanie podzielona na trzy etapy.

Projekt osiedla w centrum miasta Będzin w sąsiedztwie promenady biegnącej wzdłuż Czarnej Przemszy, z widokiem na średniowieczny zamek. Według założeń projekt kontynuuje śródmiejską zabudowę przejawiającą się ciągłością elewacji wzdłuż ulic, podkreśleniem skrzyżowań ciągów komunikacji oraz wytwarzaniem dziedzińców pomiędzy budynkami. Osiedle stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców pragnących mieszkać w centrum miasta oraz w sąsiedztwie zieleni, przy jednoczesnym wzorowym powiązaniu z najważniejszymi drogami krajowymi i wojewódzkimi.

 

Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane 64 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 43,2 do 72,0 mkw. Będą miały od dwóch do czterech pokojów, z możliwością i ingerencji w ich układ oraz łączenia mieszkań w jedno większe. Segmenty B i C, usytuowane przy ulicy Jasnej, stanowią bliźniacze sześciokondygnacyjne punktowce z wydzielonymi usługami na poziomie 0. W każdym z budynków zostało zaprojektowanych 20 mieszkań dwu i trzypokojowych o powierzchni
od 42,3 do 57,6 mkw.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *